Z ostatniej chwili

Marihuana i tłuszcz rybi w leczeniu chorych na raka

medyczna marihuanaKanadyjscy naukowcy przeprowadzili ostatnio badania z których jasno wynika, że aktywne składniki marihuany oraz tłuszcz rybi są w stanie obniżać ryzyko nadmiernego chudnięcia czy niedożywienia u osób chorych na raka. W trakcie choroby nowotworowej, a także wskutek jej leczenia mogą pojawiać się u pacjentów dolegliwości takie jak jadłowstręt, brak apetytu oraz nadmierne chudnięcie. W wyniku stosowanej chemioterapii może dojść między innymi do poważnego zaburzenia zmysłu węchu i smaku, przez co jedzenie zwyczajnie nie pociąga człowieka, zaś jego apetyt wyraźnie się zmniejsza. Wielu pacjentów cierpiących na choroby nowotworowe twierdzi, że zapach jedzenia stał się dla nich po prostu bardzo nieprzyjemny.

Rezultat jest prosty do przewidzenia – choroba nowotworowa powoduje, że osoby chore szybko zaczynają wyraźnie chudnąć i tracić masę mięśniową, co oczywiście dodatkowo bardzo źle wpływa na ich organizm. Leczenie staje się znacznie mniej efektywne, zaś ludzkie ciało nie jest w stanie ta skutecznie walczyć z tego typu zagrożeniami. W niektórych przypadkach pojawia się nawet konieczność przerwania takiego leczenia, co nierzadko odbiera osobie chorej cenne szanse na przeżycie. Z tego też powodu zwiększanie apetytu i jak najlepsze odżywianie pacjentów w bardzo wielu przypadkach stanowi kluczowy element całej takiej terapii.

Na chwilę obecną medycyna nie stworzyła jeszcze uniwersalnych i faktycznie skutecznych metod na rozwiązywanie tego typu problemów. Dietę przygotowuje się indywidualnie dla każdego pacjenta, przy braniu pod uwagę jego warunków fizycznych oraz potrzeb. W razie konieczności stosuje się również odżywianie dożylne, w innych zaś przypadkach środki farmakologiczne. Najnowsze badania przeprowadzone przez grupę kanadyjskich naukowców dają jednak nadzieję na opracowanie skutecznej metody.

leczenia raka tłuszczem rybimW grupie badanych znajdowały się osoby cierpiące na różne rodzaje nowotworów będące w trakcie lub już po zakończeniu leczenia. 11 osób z tej grupy otrzymało specjalne kapsułki zawierające 2,5 mg THC – aktywnego składnika marihuany. Pozostałe osiem osób otrzymało kapsułki z placebo. Co bardzo ważne, nawet lekarze biorący udział w badaniu nie wiedzieli, kto otrzymuje jakie kapsułki. Po 18 dniach terapii zauważono, że pacjenci którzy otrzymywali kapsułki z substancjami aktywnymi zaczęli wykazywać znaczący wzrost apetytu. Obecnie trwają dyskusje nad wynikami badań, ale być może już wkrótce takie substancje zaczną być stosowane u osób leczonych na różnego rodzaju choroby nowotworowe.

O portalu

logo-footer

Mam Boon 2Time - otwieramy oczy

Portal popularnonaukowy łamiący stereotypy. Zachęcamy do częstych odwiedzin.

Pozdrawiamy

Zespół Mam Boon 2Time

Często czytane

Kontakt
Fakty i mity dotyczące marihuany
Marihuana i tłuszcz rybi w leczeniu chorych na raka

Świeże newsy branżowe

Czekoladowe batoniki zbożowe z masłem orzechowym na bazie konopi indyjskich
Wosk z marihuany: Wszystko, co musisz wiedzieć
Łatwe krówki z dodatkiem konopi - Niewiarygodnie pyszne!
© Wszelkie prawa zastrzeżone dla mamboon2time.pl - nasiona marihuany