Z ostatniej chwili

Olej z konopi, najczęściej zadawane pytania

zalety oleju z konopiOlej z konopi, to ostatnimi czasy bardzo modny temat, warto jednak zastanowić się czy jego stosowanie jest naprawdę bezpieczne. W tym celu, opracowaliśmy odpowiedzi na kilka najczęstszych zadawanych pytań, dotyczących właśnie stosowania oleju z konopi.

Czy dawka zależy od masy ciała?

Organizm człowieka różnie reaguje na tego typu preparaty, jednym z czynników warunkujących tolerancję, również zależy od masy ciała i wzrostu człowieka, z reguły im większa masa ciała, tym większa dawka. Jak w przypadku każdego medykamentu, istnieje ryzyko przedawkowania. Ryzyko zwiększa się w przypadku jednoczesnego stosowania chemioterapii lub radioterapii, w tym przypadku efektami ubocznymi stosowania są najczęściej mdłości, zawroty głowy. Niemniej, nie świadczy to o przedawkowaniu, ponieważ w połączeniu z wyżej wymienionymi terapiami nie są czymś wykraczającym poza normę. W początkowych etapach stosowania oleju z konopi, mogą pojawić się również takie skutki uboczne jak chroniczne zmęczenie, uczucie letargu, dlatego ważne jest by stosować medykament kilka godzin przed snem, by zminimalizować dyskomfort związany z zażywaniem oleju. Inne sposoby minimalizowania środków ubocznych:

-picie słodkich napojów,

-dotlenienie, wietrzenie pomieszczeń,

Czy można stosować lek podczas ciąży i karmienia?

Niestety, nie ma wiarygodnych badań dotyczących zażywania oleju przez przyszłe mamy, dlatego warto skonsultować to z lekarzem prowadzącym ciąże.

Czy można kierować pojazdami po spożyciu?

W tym wypadku, również należy skonsultować z lekarzem prowadzącym terapię. Jak przechowywać olej? Najlepiej w chłodnym i całkowicie ciemnym miejscu. Należy chronić przed dostępem dla dzieci.

O portalu

logo-footer

Mam Boon 2Time - otwieramy oczy

Portal popularnonaukowy łamiący stereotypy. Zachęcamy do częstych odwiedzin.

Pozdrawiamy

Zespół Mam Boon 2Time

Często czytane

Kontakt
Fakty i mity dotyczące marihuany
Marihuana i tłuszcz rybi w leczeniu chorych na raka

Świeże newsy branżowe

Czekoladowe batoniki zbożowe z masłem orzechowym na bazie konopi indyjskich
Wosk z marihuany: Wszystko, co musisz wiedzieć
Łatwe krówki z dodatkiem konopi - Niewiarygodnie pyszne!
© Wszelkie prawa zastrzeżone dla mamboon2time.pl - nasiona marihuany