Z ostatniej chwili

Właściwości prozdrowotne oleju konopnego

na co pomaga olej z konopiSame nasiona konopi są bardzo wartościowym nośnikiem oleju, zawierają go bowiem od trzydziestu, aż do trzydziestu pięciu procent. Jeśli jest to olej świeżo tłoczony, charakterystyczne jest dla niego zielonkawe zabarwienie, gdy jednak ulegnie on nasłonecznieniu, niemal natychmiast stanie się on nieomal bezbarwny. Olej z konopi charakteryzuje się też stosunkowo niską temperaturą krzepnięcia, wynosi ona bowiem od piętnastu do dwudziestu stopni Celsjusza. Czas jego schnięcia wynosi od czterech do sześciu dni, a w jego składzie dominują kwasy tłuszczowe wielonienasycone omega-3, kwasy wielonienasycone omega-6 oraz kwasy jednonienasycone. Olej konopny może być podawany na wiele sposobów, z powodzeniem można go więc nie tylko dodawać do sałatek, ale również podawać z serami i kaszą oraz jako dodatek do chleba.

Jego działanie polega, między innymi, na agregacji krwinek, co przyczynia się nie tylko do zmniejszenia ryzyka wystąpienia zawału, ale również zatoru. Olej zmniejsza też wytwarzanie mediatorów pro-zapalnych, a do tego przyspiesza nie tylko samo ziarninowanie, ale i regenerację błon śluzowych i skóry. Często podawany jest w mieszaninie, w której skład wchodzi również woda wapienna, pod taką postacią sprawdza się bowiem znakomicie jako środek, który umożliwia leczenie ran i oparzeń. Często może być też wykorzystywany podczas przygotowywania okładów, te ostatnie okazują się zaś nieocenione tak w przypadku suchych liszajów, jak i wyprysków. Olej konopny jest też środkiem pielęgnacyjnym dla skóry skłonnej do atopowego zapalenia, łuszczycy, a nawet owrzodzenia. Gdy w formie płynnej stosuje się go w połączeniu z witaminą A, może być również nieocenionym środkiem wspierającym leczenie odmrożenia oraz odleżyn. Co ciekawe, płynna witamina A z powodzeniem może zostać zastąpiona tranem, który ma podobne działanie.

leczenie olejem z konopiWskazując na najbardziej popularne właściwości oleju konopnego nie można zapomnieć również, że działa on przeciwmiażdżycowo, jest też zalecany przy chorobach włosów i paznokci, a nawet przy chorobach reumatycznych i nadciśnieniu. Najlepiej stosować go doustnie przyjmując jedną jego łyżkę, dawka ta może być przy tym podawana zarówno raz, jak i dwa razy dziennie. Często można usłyszeć również o tym, że olej z konopi jest wartościowym lekarstwem na nowotwory. Badania naukowe nadal trwają, z naukowego punktu widzenia założenie takie nie musi być jednak wcale pozbawione sensu, wysokie dawki kanabinoidów hamowały bowiem rozwój glejaka – nowotworu podawanego zwierzętom.

O portalu

logo-footer

Mam Boon 2Time - otwieramy oczy

Portal popularnonaukowy łamiący stereotypy. Zachęcamy do częstych odwiedzin.

Pozdrawiamy

Zespół Mam Boon 2Time

Często czytane

Kontakt
Fakty i mity dotyczące marihuany
Marihuana i tłuszcz rybi w leczeniu chorych na raka

Świeże newsy branżowe

Czekoladowe batoniki zbożowe z masłem orzechowym na bazie konopi indyjskich
Wosk z marihuany: Wszystko, co musisz wiedzieć
Łatwe krówki z dodatkiem konopi - Niewiarygodnie pyszne!
© Wszelkie prawa zastrzeżone dla mamboon2time.pl - nasiona marihuany