Z ostatniej chwili

Skąd się wzięło zioło? Historia mumii owiniętej w marihuanę

Integracja konopi z cywilizacjami starożytnymi była bezproblemowa i skuteczna.

Ale skąd wzięło się zioło? I jak stara jest marihuana?

Czy można prześledzić jej pochodzenie?

Aby odpowiedzieć na te głębokie pytania, musimy spojrzeć w starożytną przeszłość. Zapis archeologiczny, odkrycia i skamieliny roślin mogą rzucić nieco światła na to, jak konopie były używane i jaką rolę odegrały w ewolucji ludzkości.

W rzeczywistości, konopie sięgają znacznie dalej w przeszłość niż myślisz.

Ale tak na poważnie, skąd wzięło się zioło?

Najstarsze znane ślady marihuany sięgają stepów Azji Środkowej. Dokładniej mówiąc, z terenów dzisiejszej Mongolii i południowej Syberii. Według Warfa, historia używania marihuany i jej integracji ze społeczeństwem sięga nawet 12 000 lat wstecz. To plasuje ją na liście najstarszych roślin uprawianych przez człowieka.

Zgodnie z informacjami zawartymi w książce "Marihuana: The First Twelve Thousand Years,"

"Prawdopodobnie rozkwitła na bogatych w składniki odżywcze wysypiskach prehistorycznych łowców i zbieraczy".

Chcesz poznać więcej odpowiedzi na pytanie: skąd się wzięło zielsko? Wtedy będziesz musiał odbyć długą podróż w czasie! Po pierwsze, będziesz musiał wskoczyć w swój zaufany stary Delorean i cofnąć się do nieco mniej niż dwa lata temu jesienią 2016 roku, w Turpan w Chinach. Turpan, Terpenes, Terps? Hmm? Świetny początek już teraz!

To, co sprawiło, że ten pochówek był tak wyjątkowy, to fakt, że ciało zostało owinięte w rośliny i liście marihuany, dosłownie złożono je na spoczynek w pięknym kocu z ziół.

Jak stary jest ten "koc na chwasty"?

Czas na ponowne odnalezienie Doca Browna i podróż jeszcze dalej w przeszłość. Tym razem około 2,500 lat wstecz i mniej więcej tyle datują się liście marihuany (to musiały być chrupiące pąki!).

To, co czyni to odkrycie tak wyjątkowym, to fakt, że szczątki szkieletowe należały do 35-letniego mężczyzny o kaukazkich rysach. Wygląda na to, że podróżował on Jedwabnym Szlakiem, który łączył Chiny z Zachodem i był popularną trasą handlową.

Nazwano go tak ze względu na fakt, że jedwab był głównym przedmiotem handlu wzdłuż tej drogi, a być może niektóre poważnie wilgotne zioło było również przedmiotem handlu po drodze.

Co nam to może powiedzieć?

To daje nam potencjalną odpowiedź na pytania: jak stara jest marihuana? i skąd się wzięła?

Mówi nam również, że ludzie prawdopodobnie ćpali od wieków! A może to odkrycie sugeruje, że marihuana i jej psychoaktywne właściwości mogły być wykorzystywane do celów rytualnych. Trzynaście roślin, wszystkie o długości do metra, owinięte były wokół ciała mężczyzny, które leżało na drewnianym łóżku, podczas gdy jego głowa spoczywała na poduszce z trzciny.

Zastanawiam się, czy liczba użytych roślin ma jakieś znaczenie. Jakiś rodzaj odwróconego szczęścia? Biorąc pod uwagę, że przesądni ludzie wariują na punkcie liczby trzynaście. Wystarczy spojrzeć na windy w wielu budynkach, nie ma trzynastego piętra! Cóż, technicznie rzecz biorąc jest, ale tak, wiesz o co mi chodzi. Jest też całkiem możliwe, że liczba użytych roślin reprezentowała jakieś inne znaczenie w życiu tego człowieka? Na przykład ile bluntów wypalił pod rząd za jednym razem.

Jak stara jest marihuana? Więcej na temat owiniętej w trawkę mumii

Korzenie roślin zaczynały się pod miednicą i rozciągały się na całe ciało. Czubki roślin, z których większość była przycięta, były ułożone w poprzek twarzy. Więc w zasadzie był zawinięty w koc z ziół. Tak, jestem pewien, że właśnie wymyśliłem moje nowe miejsce do spania.

Jak stara jest marihuana i skąd się wzięła?

Cóż, to odkrycie dodaje się do rosnącej liczby dowodów z wielu innych znalezisk na całym świecie, a także z licznych badań i analiz, które zostały przeprowadzone

. Badania pokazują, że marihuana mogła być używana przez starożytne cywilizacje ze względu na swoje psychoaktywne właściwości, które z kolei mogły być również włączone do ich rytuałów, takich jak ten szczególny całun pogrzebowy. Tak więc od wieków mamy kamieniarzy, a od wieków pot-heads.

Naukowcy i archeolodzy zastanawiali się, czy rośliny marihuany były również wykorzystywane w handlu na tym obszarze, czy też były uprawiane, a nawet czy rosły dziko w całym regionie.

Archeolodzy użyli datowania radiowęglowego, aby określić wiek grobowca, który według National Geographic

miał od 2,400 do 2,800 lat. To wyjątkowe odkrycie daje wgląd w rytualne użycie marihuany w prehistorycznej Azji, ponieważ ślady marihuany zostały również odkryte w innych grobowcach w tym rejonie. Ujawniając, że konopie mogły być używane przez lokalną ludność euroazjatycką do praktyk leczniczych i rytualnych.

Najstarsze sesje palenia, jakie kiedykolwiek zaiskrzyły

Czy to tylko ja, czy może to być oznaka jednej z najstarszych "sesji" w historii? Czy to rzeczywiście pomaga odpowiedzieć na pytania: jak stara jest marihuana? i skąd pochodzi?

Absolutnie.

Ten pochówek był tylko jednym z ponad 200 grobów, które zostały odkopane na cmentarzu Jiayi w Turpanie. Poprzednie odkrycia w grobowcach w Turpanie zawierały jedynie części roślin. Utrudniało to archeologom określenie, skąd pochodziły konopie indyjskie. Ale dzięki temu ostatniemu odkryciu i całym roślinom, które zostały użyte do owinięcia ciała. Archeolodzy byli w stanie stwierdzić, że konopie były uprawiane lokalnie i były świeże, gdy kładziono je na ciało. Z trzynastu roślin, większość kwitnących główek została odcięta (co ciekawe, wszystkie były żeńskie. Hmmm?), ale te kilka, które pozostały nienaruszone sugerowały, że rośliny zostały zebrane w momencie pochówku, latem. Co lepszy czas, aby rzucić imprezę chwastów niż w lecie? Czy mam rację? Huh huh? Mam rację? Gorące letnie sesje, panie i panowie!

Podsumowując: skąd się wzięło zioło? Jak stara jest marihuana?

Był to pierwszy odkryty przypadek, w którym liście konopi zostały użyte jako "całun" w ludzkim pochówku, a także pierwszy raz, kiedy archeolodzy odkryli całe i w większości nienaruszone rośliny konopi. Skoro po raz pierwszy znaleziono całe rośliny, to może dlatego, że było to gówniane zioło i nikt nie chciał go palić? Może wszystkie inne odkrycia zawierały skład bomb i dlatego prawie nic nie zostało? Nie zrozumcie mnie źle, były odkrycia innych roślin marihuany w pochówkach w Turpanie, szczególnie w Yanghai ponad dziesięć lat temu. Tam odkryto około dwóch tysięcy funtów nasion i sproszkowanych liści konopi indyjskich. Dwa tysiące funtów nasion! Czy możesz sobie wyobrazić wielkość plonów, które mógłbyś wyhodować z taką ilością? Wow!

Odkrycie tych grobowców miało należeć do kultury znanej jako Subeixi. Wikipedia podaje, że były one również znane jako "Królestwo Jushi lub Gushi

", co z jakiegoś powodu przywodzi mi na myśl Super Mario Bros. Jakbym mógł sobie wyobrazić Toad tam mieszka, heck, Yoshi też! Yoshi zjadałby pączki swoim super długim językiem, a Ropuch paliłby cały dzień i ogrzewał swój dom z muchomorów. Tak, super dobre czasy!

Królestwo Jushi lub Gushi

Królestwo Gushi istniało tam około 2000 do 3000 lat temu, więc może to oni są prawdziwymi mistrzami w handlu marihuaną? Subeixi znani byli jako "lud pasterski" i mówi się, że byli pierwszymi stałymi mieszkańcami dorzecza Turpan (a.k.a. The Terpene Base) w zachodnich Chinach. A może byli to po prostu oryginalni stonerowi osadnicy, którym zdarzyło się znaleźć zabójczą uprawę, z której mogli żyć i spędzać dni w łagodnym zamroczeniu! Ahh, to były czasy.

Nadal zastanawiasz się, skąd wzięło się zioło? Czas na podróż do Chin, aby dowiedzieć się czegoś o starożytnym rolnictwie.

0 0 głosowanie Artykuł Ocena

O portalu

logo-footer

Mam Boon 2Time - otwieramy oczy

Portal popularnonaukowy łamiący stereotypy. Zachęcamy do częstych odwiedzin.

Pozdrawiamy

Zespół Mam Boon 2Time

Często czytane

Kontakt
Fakty i mity dotyczące marihuany
Marihuana i tłuszcz rybi w leczeniu chorych na raka

Świeże newsy branżowe

Czekoladowe batoniki zbożowe z masłem orzechowym na bazie konopi indyjskich
Wosk z marihuany: Wszystko, co musisz wiedzieć
Łatwe krówki z dodatkiem konopi - Niewiarygodnie pyszne!
© Wszelkie prawa zastrzeżone dla mamboon2time.pl - nasiona marihuany