Z ostatniej chwili

10 starożytnych zastosowań medycznej marihuany

Medyczna marihuana nie jest bynajmniej nowością dla ludzi. Medyczna marihuana była prawdopodobnie jednym z najwcześniejszych wynalazków medycznych dla ludzi i ma mnóstwo starożytnych zastosowań.

Chodzi więc o to, aby docenić marihuanę na przestrzeni dziejów. Przyjrzenie się historii stosowania medycznej marihuany daje pewną perspektywę na to, co robimy z nią dzisiaj. Co ważniejsze, w jaki sposób to robimy. To tylko 10 z wielu starożytnych zastosowań medycznej marihuany.

1. Środek znieczulający

Jednym z pierwszych zastosowań medycznych marihuany był środek znieczulający. Chińczycy, już w roku 140, byli pierwszymi ludźmi, którzy używali jej ze względu na jej właściwości znieczulające. Rozgniatali ją na proszek, mieszali z winem i podawali przed operacją. Był on też używany jako antybiotyk. Mianowicie, teraz wiemy, że wyizolowane związki konopi skutecznie zabijają wirusy hodowane w laboratoriach, podczas badań prowadzonych nad medyczną marihuaną, jednak wtedy ludzie nie mieli laboratoriów, ale po prostu znali te cudowne właściwości konopi. Na przykład, metycylinooporny gronkowiec złocisty (MRSA) jest szczepem bakterii odpornym na antybiotyki, który powoduje infekcje gronkowca.

Badania wykazały, że związki konopi zabiły MRSA wykorzystując mechanizmy odmienne od tradycyjnych antybiotyków.

2. Czopki

Starożytni Egipcjanie używali konopi indyjskich i stosowali je jako czopki w leczeniu hemoroidów. Był on głównie używany do leczenia bólu ze względu na swoje właściwości fizyczne. A teraz, dzięki kremom i preparatom miejscowym z dodatkiem THC, współczesny świat może posunąć się naprzód, aby pomóc w leczeniu.

3. Poród

W Indiach, marihuana była używana do wielu celów leczniczych i duchowych. W dowolnym miejscu, od nudności i biegunki, od bólu głowy do bezsenności. Ale Hindusi używali marihuany dość często, aby złagodzić ból porodowy! Marihuana jest ukierunkowana na ból. A co jest bardziej bolesne niż poród?

4. Leczenie koni

Starożytni Grecy używali marihuany do leczenia ran i odleżyn, z którymi ich konie stykały się podczas bitew i podróży. Wcierali suche liście konopi lub robili z nich sos i nakładali go na ranę, aby przyspieszyć i usprawnić gojenie. Teraz możesz to zrobić z miejscowo stosowanym przez Lotus Medicinals lub Miss Envy.

6. Robaki

Grecy również używali konopi do leczenia ludzi, którzy cierpieli na tasiemce. Zjedzenie nasion konopi spowodowałoby wydalenie tasiemców z organizmu. Mianowicie, konopie mają silne właściwości przeciwgrzybicze, jak również ogólnie przeciwbakteryjne. Obecnie, podobnie jak w przeszłości, konopie były dobrze znane ze swoich właściwości przeciwgrzybiczych i przeciwbakteryjnych, ponieważ były stosowane w leczeniu wszelkiego rodzaju problemów zdrowotnych wywołanych przez grzyby.

Wczesne badania laboratoryjne zarówno nad żywicą konopi, jak i wyizolowanymi związkami konopi odkryły, że wiele składników chemicznych zioła zapobiega rozwojowi gatunków niektórych potencjalnie patogennych grzybów. Jesteś podróżnikiem? Cóż, możesz wrócić do domu z robakami, a teraz oto sposób, jak je wyleczyć!

7. Przeciwpadaczkowe

Używanie marihuany do leczenia epilepsji stało się po prostu bardziej popularne w ostatnich czasach. I w rzeczywistości ludzie walczą o prawa do leczenia swoich epileptycznych dzieci za pomocą marihuany. Ale to jest rzeczywiście starożytny lek przeciwpadaczkowy, który rozpoczął się od Arabów. Był to popularny sposób leczenia epilepsji w średniowiecznym świecie islamskim.

Dziś badania nad padaczką są najbardziej zaawansowane, jeśli chodzi o medyczne zastosowania konopi. Już co najmniej jedna firma farmaceutyczna przedstawiła pozytywne dane fazy 3, że związki konopi skutecznie zmniejszają liczbę napadów w trudnej do opanowania padaczce.

8. Stany zapalne

Starożytni Grecy również używali konopi do leczenia stanów zapalnych, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. W przypadku stanów zapalnych na skórze, moczyli nasiona w ciepłej wodzie lub winie. Później, brali ciepły, silny ekstrakt i nakładali go na obszary objęte stanem zapalnym, zwłaszcza w uszach.

9. Wypadanie włosów

Ok, jest to prawdopodobnie jedno z bardziej nieoczekiwanych starożytnych zastosowań medycznej marihuany, ale pochodzi ono od Chińczyków. Marihuana odgrywała kiedyś ogromną rolę w chińskiej medycynie. Co więcej, prawie każda część rośliny była używana do jakiegoś rodzaju leku. Olej z rośliny konopi był używany do leczenia włosów, które wypadały.

10. Zatruwanie

Chińczycy wykorzystywali konopie indyjskie w medycynie chińskiej również do leczenia wielu różnych zatruć. Medyczna marihuana była używana do leczenia zatruć vermillionem, zatruć siarką, użądleń skorpionów.

11. Przeciwwymiotne

Starożytni ludzie wiedzieli, jak skutecznie łagodzić nudności i wymioty, stosując roślinę na osoby, które doświadczyły tych dolegliwości. W dzisiejszym świecie marihuana jest już znana ze swojej zdolności do łagodzenia nudności i wymiotów. Podczas gdy nadmierne, przewlekłe i długotrwałe spożywanie marihuany może wywoływać u niektórych osób mdłości, w odpowiednich dawkach występuje zjawisko odwrotne. Tak więc dawkowanie i równowaga są kluczowe. Badania na zwierzętach sugerują, że związki konopi zmniejszają zarówno nudności, jak i wymioty.

12. Odzyskanie zdrowego apetytu

W tamtych czasach ludzie nie znali anoreksji ani żadnych innych problemów zdrowotnych związanych z określonym sposobem odżywiania, ale cierpieli z powodu braku zdrowego apetytu. Wtedy do gry weszły konopie indyjskie i pomogły im w pobudzeniu zdrowego apetytu.

Do tej pory, konopie zyskały silną reputację jako środek pobudzający apetyt. Jednak zjawisko powszechnie znane jako "chrupanie" może być przydatne w medycynie. Pacjenci cierpiący na choroby przewlekłe i zaburzenia emocjonalne często mają trudności z utrzymaniem apetytu, co może mieć negatywny wpływ na ogólny stan odżywienia i zwiększać długoterminowe ryzyko choroby. Podczas gdy niektóre z aktywnych składników marihuany mogą hamować apetyt, co najmniej dwa z nich mają przeciwne działanie. Te dwa kannabinoidy to THC i produkt jego rozpadu, kannabinol (CBN). THC jest związkiem odpowiedzialnym za odurzające działanie marihuany.

13. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe

Ludzie na przestrzeni lat zawsze doświadczali wszelkiego rodzaju zaburzeń żołądkowo-jelitowych, czy to z powodu czynników zewnętrznych, takich jak zatrucia, czy też innych dolegliwości wywołanych wewnętrznie, takich jak celiakia, zespół jelita drażliwego, choroba Leśniowskiego-Crohna i inne choroby jelita d

rażliwego.

Marihuana oddziałuje na organizm poprzez receptory kannabinoidowe. Receptory kannabinoidowe są jak zamki znajdujące się na powierzchni komórek. Aktywne cząsteczki marihuany, takie jak THC i CBD, wchodzą w te zamki jak klucze, wywołując efekty terapeutyczne. Może istnieć wiele zastosowań medycznych marihuany, jeśli chodzi o zdrowie przewodu pokarmowego. Receptory kannabinoidowe są liczne w całym przewodzie pokarmowym, kontrolując stan zapalny, odpowiedź immunologiczną, trawienie, motorykę i czucie trzewne.

Sposób, w jaki związki konopi oddziałują na przewód pokarmowy sprawia, że zioło to jest obiecujące w dietetycznym i medycznym leczeniu schorzeń.

14. Zaburzenia snu i bezsenność

Sen jest jednym z najczęstszych powodów, dla których konsumenci interesują się medyczną marihuaną.

Chociaż potrzeba więcej badań, aby dokładnie określić, jak i dlaczego konopie wpływają na sen, dowody pochodzące już z 1973 r. wskazują, że zioło pomaga ludziom zasypiać szybciej i potencjalnie pozostawać w stanie snu dłużej. Jednak poza badaniami naukowymi i laboratoryjnymi, które mamy dzisiaj, ludzie w przeszłości znali kilka najlepszych odmian marihuany, których trzeba było użyć, aby pomóc komuś z zaburzonymi wzorcami snu lub bezsennością. Niektóre z tych szczepów są nadal używane dzisiaj, a wiele z nich jest nawet ulepszonych, aby przynieść silniejsze, bardziej solidne efekty.

15. Na każdy rodzaj bólu

Teraz wiemy, że marihuana jest o wiele bezpieczniejsza w użyciu niż jakiekolwiek opioidy na rynku. Ludzie w czasach starożytnych wiedzieli dość dużo o przeciwbólowych właściwościach konopi i używali tej rośliny dość powszechnie na wszelkiego rodzaju doznania wywołane bólem. W rzeczywistości, przeciwbólowe właściwości konopi były dość znane. Uważa się, że jej działanie jest szczególnie przydatne w przypadku przewlekłego bólu, który może być bardzo trudny do leczenia.

Obecnie badania wykazały, że zioło to jest preferowane przez pacjentów z uprawnieniami do stosowania medycznej marihuany, którzy wybierają je zamiast leków przeciwbólowych na receptę o poważniejszych skutkach ubocznych. Nadszedł czas, aby zarówno specjaliści medyczni, jak i decydenci uznali marihuanę za bezpieczniejszą alternatywę dla opioidów.

0 0 głosowanie Artykuł Ocena

O portalu

logo-footer

Mam Boon 2Time - otwieramy oczy

Portal popularnonaukowy łamiący stereotypy. Zachęcamy do częstych odwiedzin.

Pozdrawiamy

Zespół Mam Boon 2Time

Często czytane

Kontakt
Fakty i mity dotyczące marihuany
Marihuana i tłuszcz rybi w leczeniu chorych na raka

Świeże newsy branżowe

Czekoladowe batoniki zbożowe z masłem orzechowym na bazie konopi indyjskich
Wosk z marihuany: Wszystko, co musisz wiedzieć
Łatwe krówki z dodatkiem konopi - Niewiarygodnie pyszne!
© Wszelkie prawa zastrzeżone dla mamboon2time.pl - nasiona marihuany