Z ostatniej chwili

Przygotowanie oleju konopnego do stosowania przez pacjentów

dawkowanie oleju z konopiZastanawiając się nad tym, jak dawkować olej z konopi w przypadku dzieci i osób starszych, już na wstępie warto uświadomić sobie, że 1 gram oleju konopnego powinien zostać zmieszany z 20 gramami oleju kokosowego. Tu zresztą pojawia się pierwsze istotne zastrzeżenie, na uwadze powinniśmy mieć bowiem to, że olej kokosowy musi być organiczny i tłoczony na zimno. Pierwszym krokiem powinno być podgrzanie oleju kokosowego. Tu wskazany jest niezbyt duży ogień, mówiąc o oleju kokosowym nie można bowiem zapominać o tym, że topi się on już w temperaturze 75 stopni Celsjusza. Gdy olej znajduje się w stanie płynnym, powinien zostać wciągnięty do strzykawek doustnych, których pojemność wynosi 10 milimetrów. Tak przygotowany olej kokosowy powinien być wciśnięty do niewielkiego słoika konserwowego znajdującego się nad garnkiem z wodą.

Olej konopny zwykle sprzedawany jest w opakowaniach strzykawek doustnych, warto więc wycisnąć około 1 mililitra. Mieszanka olejów powinna być mieszana nad małym ogniem aż do jej pełnego nasycenia, co zresztą można dość łatwo zauważyć, przybiera bowiem wówczas charakterystyczny, jasnozielony kolor. Uzyskany w ten sposób olej konopno-kokosowy może zostać wciągnięty do strzykawki doustnej o pojemności 10 mililitrów. Uzyskany w ten sposób roztwór należy stosować dwa razy dziennie, rano i wieczorem pacjentowi powinna być przy tym podawana dawka nie większa niż 1 gram. Dzięki temu w ciągu dnia nie przyjmie on więcej niż 0,1 grama oleju konopnego.

Stosowanie takie powinno być stosowane aż do momentu zaobserwowania odporności na dawkę, choć, co do zasady, zwiększanie dawki zaleca się raz na tydzień. W drugim tygodniu konieczne jest zatem zmniejszenie rozcieńczenia, co można osiągnąć relatywnie szybko łącząc ze sobą 1 gram oleju konopnego z 10 gramami oleju kokosowego. Taka dawka nadal jest bezpieczna i nie ma powodu do obaw o wywoływane przez nią skutki uboczne. Dzięki takiemu postępowaniu organizm pacjenta w naturalny sposób otrzymuje coraz większe ilości terapeutycznych kanabinoidów.

podawanie oleju z konopiDawka powinna być zwiększana stopniowo aż do osiągnięcia 1 grama, choć nie ma przeciwwskazań do tego, aby była jeszcze większa. W pierwszym miesiącu spożywany w ciągu dnia 1 gram olejku konopnego powinien być dość dobrze tolerowany przez organizm, jeśli jednak stan pacjenta jest bardzo ciężki, nie trzeba wcale ograniczać się do tej dawki. Oczywiście, choć olejek kokosowy jest bardzo dobrym rozpuszczalnikiem, nie jest wcale jedynym, który może być stosowany.

O portalu

logo-footer

Mam Boon 2Time - otwieramy oczy

Portal popularnonaukowy łamiący stereotypy. Zachęcamy do częstych odwiedzin.

Pozdrawiamy

Zespół Mam Boon 2Time

Często czytane

Kontakt
Fakty i mity dotyczące marihuany
Marihuana i tłuszcz rybi w leczeniu chorych na raka

Świeże newsy branżowe

Pięć najlepiej zbadanych zastosowań marihuany
Marihuana a rak płuc
Właściwości prozdrowotne oleju konopnego
© Wszelkie prawa zastrzeżone dla mamboon2time.pl - nasiona marihuany